Social

9 nástrojov pre efektívne manažovanie Instagram účtov

Lucia Tilandyová
10. 06. 2016
21832 pozretí
Social
Lucia Tilandyová
21832 pozretí
10. 06. 2016

9 nástrojov pre efektívne manažovanie Instagram účtov

Instagram nás od nového roka prekvapuje neustále pribúdajúcimi novinkami a vychytávkami. V poslednom čase sme boli svedkami príspevkov od užívateľov, ktorí upozorňujú na nové zmeny týkajúce sa notifikácií a ich nastavení, vzhľadom na viditeľnosť každého účtu. Všimli ste si ich aj vy?

Medzi dlhoočakávané zmeny by sme mohli pokojne zaradiť aj spustenie sponzorovaných Instagram postov cez Facebook, ale o tom sa dnes už dočítame takmer na každom rohu.

Preto sa v tomto článku zameriame predovšetkým na využitie toolov, ktoré sa zídu pri správe Instagram účtu každému social media managerovi či špecialistovi. Bez nich to jednoducho nejde, respektíve ide, ale iba s čiastočným efektom. Poďme sa teda pozrieť na top 9 nástrojov, ktoré sú väčšinou free, ľahko stiahnuteľné a jednoduché na obsluhu. 

1.   Boomerang

Tool Boomerang je na svete už dlhšie, na popularite však začal naberať začiatkom roka 2016, keď sa postupne dostali viac do popredia posty s audiovizuálnym obsahom. Umožňuje vytvárať rýchle a pár sekundové gify na základe odfotenia objektu v pohybe. Post tak vytvára dojem živej fotografie, je originálny a interaktívny.

2.   Hyperlapse

Hyperlapse dokáže vytvárať šikovné „time laps“ videá, ktoré sú výnimočné zabudovanou technológiou umožňujúcou rýchle zastabilizovanie objektu v pohybe. Táto aplikácia tiež dokáže spôsobiť fakt, že video pôjde až 12-krát rýchlejšie v porovnaní s videom s klasickou rýchlosťou.

Keďže má Instagram povolené odnedávna 60-sekundové videá, Hyperlapse je skvelým pomocníkom, ako sa do tohto časového úseku vtesnať a pritom zachovať obsah a dej videa až do poslednej sekundy.

Super príkladom sú zrýchlené time laps videá s receptami, kde môžeme vidieť ruky pripravujúce pomocou jednotlivých ingrediencií chutné jedlá. Tieto videá majú obrovskú viralitu a sú veľmi obľúbené nielen na Instagrame, ale aj na Facebooku.

3.   Repost

Tool Repost umožňuje efektívne prepostnúť, čiže zdieľať vybraný príspevok na Instagrame jednoduchým kliknutím na button. Pokiaľ je na akomkoľvek účte vytvorený obsah týkajúci sa vášho biznisu, jednoducho ho na svojom účte vyzdieľate a zároveň ostane zazdrojovaný.

4.   Tagboard

Tento nástroj trackuje a monitoruje vygenerovaný hasthtag na všetkých sociálnych sieťach od Instagram až po Facebook, Twitter, Google+, Vine či Flickr. Navyše, umožňuje blokovať negatívny obsah postov a automaticky nevhodné posty odstráni alebo, naopak, odpromuje. Dokonca Chris Messina, samotný vynálezca hashtagov, poznamenal, že „ak je hashtag novým URL, Tagboard zrejme buduje komplexný vyhľadávač pre budúce generácie.“ 

5.   Photo Grid/Lay Out Instagram

Ide o jedny z najpopulárnejších aplikácií, ktoré vytvoria koláže od výmyslu sveta a sú prioritne určené najmä na Instagram. Kombinujú fotky s textom, umožňujú pridávať nálepky a dokážu osviežiť výsledný vzhľad koláže rôznymi voliteľnými filtrami.

6.   Iconsquare/Latergramme

Pri marketingu na Instagrame vás tooly ako Iconsquare (platený nástroj) a Latergramme dostanú na celkom iný level. Pomáhajú s plánovaním príspevkov, monitorujú ich úspešnosť a analyzujú základné štatistické ukazovateľe vybraných biznis účtov.

Okrem toho dokážu poradiť, v akom čase je najefektívnejšie postovať príspevky. Latergramme je známy najmä tým, že umožňuje nastaviť automatické plánovanie príspevkov. Ide o podobné plánovanie, aké poznáme napríklad na sociálnej sieti Facebook. Zasiela tiež užívateľom aj notifikácie, ktoré ich upozornia presne v danom čase najvhodnejšieho postnutia ďalšieho príspevku.

7.   Superimpose

Superimpose je skvelá grafická pomôcka. Umožňuje jednoducho pridávať v rámci vizuálu jeden objekt na druhý a meniť pozadie fotky,prostredníctvom nástrojov špecifických na maskovanie. Hravo si poradí aj s transformáciou objektov a zmenou ich polohy. Súčasťou nástroja sú voliteľné filtre, na základe ktorých je možné vytvoriť si vlastný dizajnový kúsok a jednoducho ho postnúť na akúkoľvek sociálnu sieť.

8.   Gramblr

Táto vychytávka poteší každého, kto žil doteraz v domnení, že uploadnuť fotky na Instagram sa inak ako cez mobil nedá. :)

9.   Instagram.me/ Soldsie/ Tapshop

Pre marketingových guru, ktorí by radi svoj Instagram účet viac „pushli“ a podporili predaj, odporúčame tiež tri vyššie spomenuté aplikácie, ktoré sú viac než zaujímavé.

Poznáte všetky spomenuté nástroje, alebo využívate aj niektoré iné? Podeľte sa o ne v diskusii pod článkom.

Lucia Tilandyová Sociálnym sieťam sa venujem už 7 rokov. Rada využívam moje poznatky z oblasti psychológie a prepájam ich s technológiami a marketingom. Mojou vášňou je budovanie značky online – prostredníctvom sociálnych sietí. Pri svojej práci sa riadim predovšetkým heslom "people don't share facts, they share emotions“. Rada veci vnímam a analyzujem do hĺbky. Aj preto tam, kde iní vidia lajky, ja vidím reálnych ľudí s určitým potrebami a záujmami. A pokiaľ práve netvorím love brand, tak trénujem disciplínu vo fitku alebo si vychutnávam dobrú kávu. :)

Mohlo by vás zaujímať